Warszawa

Warszawa

Lokalnie24.info

PORTAL INFORMACYJNY

Kajetan Kajetanowicz i „Mistrzowie w pasach” w Brwinowie

Warszawa2016-06-14 20:46:11

Kajetan Kajetanowicz i „Mistrzowie w pasach” w Brwinowie

17 czerwca PIT STOP - stacja paliw MOP Brwinów Północ, Kotowice 50

Kto wie, że Kajetanowi pasy uratowały życie na pierwszym jego rajdzie?

Ogólnopolska kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” jest realizowana w całej Polsce.

Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób, dowiedzą się ci, którzy przyjadą 17 czerwca na PIT STOP w godz. 13.00-19.00 (stacja paliw MOP Brwinów Północ, Kotowice 50). Eksperci demonstrują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Zapraszamy na spotkanie mieszkańców, gości, przejezdnych i wielbicieli rajdów! Podróżujące dzieci bez względu na wynik inspekcji rodziców mogą liczyć na niespodzianki i prezenty

MEDIA ZAPRASZAMY NA GODZINĘ 15.00

 

Kampania ma też na celu przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne – w 2015 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie, a rodzice nadal nie mają stosownej wiedzy.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz. Będzie gościł w Brwinowie!!!

Film o kampanii z udziałem Kajetana Kajetanowicza:

http://www.brd.org.pl/1,340,Mistrzowie_w_pasach_z_Kajetanem_Kajetanowiczem.htm

Podczas zeszłorocznej edycji eksperci BRD podczas specjalnych PIT STOP-ów organizowanych na terenie całej Polski z indywidualnymi instruktażami dotarli bezpośrednio do ponad 3 500 Polaków. Liczna grupa podróżujących, biorących udział w tych spotkaniach, była nieświadoma podstawowych zasad odnoszących się do prawidłowego stosowania pasów bezpieczeństwa. Eksperci każdorazowo wskazywali na błędy, uświadamiali, jakie zagrożenia są z nimi związane i instruowali jak postępować, aby nie doprowadzać do nich w przyszłości.

 

W rezultacie podczas podsumowania kampanii oszacowano, że średnio jedynie około 30% osób prawidłowo korzysta z pasów bezpieczeństwa i zagłówków. Podobnie złe wyniki uzyskano w obserwacjach użytkowania fotelików ochronnych, gdzie w blisko 70% inspekcji odnotowano nieprawidłowości. Także fakt wystąpienia aż 30% błędów najwyższego ryzyka, które w wypadkach drogowych mogą przekładać się na większą liczbę ofiar śmiertelnych, pokazał dużą skalę problemu.

 

Tym razem oprócz PIT STOP-ów zaplanowano także specjalne seminaria i występy muzyczne. Będą także spotkania dedykowane dla dużej publiczności w postaci pikniku czy udziału „Mistrzów w pasach” w Festiwalu Młodych Naukowców Explory 2016. W programie kampanii są też konkursy z nagrodami. Dla najmłodszych użytkowników nie zabraknie prezentów edukacyjnych w postaci specjalnie opracowanych kolorowanek i puzzli.

 

Tych którzy chcą poprawić wiedzę, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami nauczymy, jak prawidłowo zapinać pasy oraz odpowiednio dobrać i zamontować foteliki samochodowe.

Tego nie można przegapić!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i najbliższych!

Najbliższe wydarzenia zaplanowano na 4 stacjach paliw. Zapraszamy!

17 czerwca 2016 – Stacja paliw LOTOS MOP Brwinów Północ – Kotowice 50, Brwinów

24 czerwca 2016 – Stacja paliw LOTOS Wrocław – ul. Karkonoska 49, Wrocław

19 lipca 2016 – Stacja paliw LOTOS Zamość – ul. Legionów 4, Zamość

31 sierpnia 2016 – Stacja paliw LOTOS Wichrów – Wichrów 38F, KostomłotyMateriały z kampanii „Mistrzowie w pasach”:

http://www.brd.org.pl/1,340,Mistrzowie_w_pasach_z_Kajetanem_Kajetanowiczem.htm

https://vimeo.com/139602526

http://www.brd.org.pl/3,Materialy_prewencyjne.htm

http://www.brd.org.pl/1,317,Zapnij_pasy_po_mistrzowsku.htm

Już 11 lat Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizuje cele statutowe, by na polskich drogach było bezpieczniej. W programach profilaktycznych m.in.: „Bezpiecznie – chce się żyć!”, „Moda na odblaski”, „Motopozytywni”, „Daj znak”, „Mistrzowie w pasach” przybliża uczestnikom ruchu drogowego tą ważną problematykę. Realizowane rokrocznie działania gromadzą ok. 80 tys. osób w prawie 100 miastach polski. KCBRD współpracuje z Komendami Policji, Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, Państwową Strażą Pożarną, Kuratorium Oświaty, Towarzystwem Trzeźwości Transportowców. Wspólnie zrealizowano filmy: „Zabójcy”, „Idź tak, abyś doszedł”, „Cisza”, „Jedna sekunda, całe życie”. Dla dzieci KCBRD opracowało materiały edukacyjne m.in.: „Kodeks rowerzysty i motorowerzysty”, „Elementarz bezpieczeństwa”, czy „Poradnik rowerzysty”.